OpenLab Eğitim Platformu

openlabEgitim_logo 1

OpenLab: Yaşam Bilimleri Alanında Erişilebilir Pratik Eğitimlerin Öyküsü

Not: Kayıtlarımız sona ermiştir.

Yaşam bilimleri eğitimi alıyorsanız, bilgiyi pratik deneyimlerle desteklemek ve güncel kalmak için eğitimlere ve kurslara katılmanız önemlidir.

Bioexpo, bilgiye erişimi artırmayı amaçlayarak yaşam bilimleri alanında pratik eğitimlerin önemini vurgulamış ve bu bilinci geliştirme amacı ile farklı içerikler ile online ve yüz yüze eğitim veren 4 değerli eğitim kurumunun desteği ile Bioexpo Fuar ve etkinlikleri için gelenlere eğitime ulaşma olanağı sunarak üçüncü bir paylaşım kanalı açmıştır. 

OpenLab eğitim platformu olarak 25-27 Ekim günleri 10:00-18:00 saatleri arasında 16 kişilik sınıflarda 6 farklı konuda 3 farklı seviyede eğitimi projenin ana çözüm ortağı Lab Akademi ve diğer destekçileri olan Academia, Bioinformy ve ISO14644.com' un değerli eğitmenleri ile ücretsiz olarak genç bilim insanlarının ve sektör profesyonellerinin mesleki eğitim almaları sağlanacaktır.

OpenLab'dan Neler Kazanılacak?

OpenLab platformu, eğitimlere katılacak kursiyerlere çeşitli fırsatlar sunmaktadır:

  • Ücretsiz Eğitimler: Ücretsizdir ve sertifikalandırılmıştır.
  • Güncel Bilgi: Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler, güncel bilgilere dayalıdır.
  • Kariyer Fırsatları: Bu eğitimler, katılımcıların iş hayatında veya bilim dünyasında daha güçlü bir adım atmalarına yardımcı olabilir.

OpenLab, yaşam bilimleri alanında eğitim almak isteyen herkes için bir kapı aralamaktadır. Bilgiye erişimin kolaylaştırılması ve pratik deneyimlerin kazanılması, bu platformun temel amacıdır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

1. OpenLab Nedir? OpenLab, Bioexpo Yaşam Bilimleri Fuarları'nın "Erişebilir Meslek İçi Eğitimi Benimseyen ve Teşvik Eden" bir platformdur.

2. Eğitim Sponsorları

Lab Akademi: Lab Akademi Eğitim ve Teknoloji Limited Şirketi; çeşitli sektörlerde laboratuvar deneyimine sahip “Sektör Profesyonelleri” ve “Akademisyenler” ‘in oluşturduğu paylaşım ve eğitim platformu olarak yayın hayatına 2015 yılında başlamıştır. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız!

> ACADEMİA Yaşam Bilimleri Merkezi: Academia Yaşam Bilimleri Merkezi’nin başarı ve ilklerle dolu hikayesi 35 yıl önce başlamıştır. Kurum, faaliyetlerine Sağlık Bakanlığı TİTCK Teftiş Kurulu eğitimleri, yüzlerce başarılı eğitim ve müşterilerine İlaç Üretim Ruhsatı aldırma başarıları ile devam etmektedir. AcademiaYaşam Bilimleri Merkezi, sağlık endüstrisinin gerektirdiği standartlara uyum çerçevesinde en iyi eğitim hizmetini sunarak, yıllar içerisinde artan tecrübesi ve gelişen kadrosu ile GMP Danışmanlığı, Kalifikasyon Hizmetleri, Ruhsatlandırma Başvuruları, Conceptual Design ve en önemlisi İlaç Üretim Yeri Ruhsat Belgesi alınması konusunda destek sağlanması ile hizmet çerçevesini genişletmiştir.  Daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.

> Bioinformy.com: Bilim dünyasının merkezinde yer alan biyoinformatik, yaşamın sırlarını çözmeye ve sağlık, genetik gibi alanları devrimlendirmeye olanak tanır. Tecrübeli bir profesyonel veya biyoinformatik hakkında sadecemeraklı biri olun, Bioinformy.com sizin için olağanüstü bir şeyler sunuyor. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız!

> ISO14644.com: Temizoda endüstrisi ve kontaminasyon kontrolü, farmasötik, biyoteknoloji, elektronik üretimi ve daha birçok sektör için kritik bir öneme sahiptir. İşte bu alandaki güncel standartlar, regülasyonlar ve uygulamalar hakkında bilgi edinmek isteyen profesyoneller için mükemmel bir kaynak. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız!

3. Eğitim Seviyeleri Nedir?

> S1 Seviyesi: Lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencileri seviyesi için hazırlanmıştır.

> S2 Seviyesi: Tüm katılımcılar için hazırlanmıştır.

> S3 Seviyesi: Doktora, akademisyen ve endüstri profesyonelleri için hazırlanmıştır.

 

4. Eğitimlerin İçerikleri ve Eğitmenleri

Lab Akademi

HPLC Sisteminde GLP Yaklaşımı
Seviye: 1. ve 3. seviye için farklı saatlerde gerçekleştirilecektir.
Eğitmen: Orhan Çakan
 
İçerik: Bu eğitim, GLP bakış açısıyla HPLC sistemi üzerinde doğru sonuçlar elde etmeyi hedefler. Katılımcılar, GLP'nin tanımı, HPLC bileşenleri, solvent seçimi, filtreleme işlemleri, analiz öncesi ve sonrası işlemler gibi konuları öğrenir

Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon Başarısı Eğitimi
Seviye: 
1. ve 3. seviye için farklı saatlerde gerçekleştirilecektir.
Eğitmen: Tolga Yaroğlu/ Lab Akademi
İçerik: 
Bu eğitimde kalite kavramı, yönetim süreçleri ve akreditasyon ilişkisi ele alınır. Laboratuvar kalite yönetim sistemi ve akreditasyon çalışmalarında görev alanlar için önemlidir.  

Dokümantasyon Sürdürülebilirlik Eğitimi
Seviye:
 2
Eğitmen: Gamze KALELİOĞLU AKBULUT / Lab Akademi
İçerik: 
Dokümantasyon sisteminin etkili kullanımı ve sürdürülebilirliği ele alınır. Dokümantasyonun yönetim sistemlerindeki önemi ve dijitalleşme konularına odaklanır.

Bioinformy.com

Biyoinformatik için R Programlamaya Giriş Eğitimi
Seviye: 2
Eğitmen: Selda AKDAL /  Bioinformy.com 
İçerik: 
Bu eğitim biyoinformatik ve R programlama dilinin temellerini içerir. R dilinin biyoinformatikteki rolü, R ve RStudio'nun nasıl kurulacağı, veri tipleri ve yapıları, veri nesnelerinin oluşturulması, veri işleme işlemleri gibi konular ele alınır.

ACADEMİA Yaşam Bilimleri Merkezi

Spesifikasyon Dışı Durumlar (OOS) Eğitimi
Seviye:

Eğitmen: 
Dilek Sunar/ ACADEMİA Yaşam Bilimleri Merkezi
İçerik: 
Bu eğitim, OOS konusunda derinlemesine bir anlayış kazandırmayı amaçlar. OOS tarihçesi, OOS nedir/ ne değildir, hangi rehber dökümanlardan faydalanılacağı, OOS durumunda ne yapılması gerektiği gibi konular ele alınır.

ISO14644.com

ISO 14644-1:2015 "Hava Temizliğinin Partikül Konsantrasyonu Bakımından Sınıflandırılması" Eğitimi
Seviye:
2
Eğitmen: 
Haşim Solmaz/ ISO14644.com
İçerik: Bu eğitim temizoda konsepti üzerine odaklanır. ISO 14644-1:2015 "Hava Temizliğinin Partikül Konsantrasyonu Bakımından Sınıflandırılması" standardı hakkında detaylı bilgi içerir. Temizoda uzmanlarının bilgilerini tazelemeyi amaçlar. Eğitim sonunda katılımcılara izlenebilir dijital katılım sertifikası verilir.

 

5. Eğitim Programı 

Lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencileri seviyesi S1 seviyesidir.

HPLC Sisteminde GLP Yaklaşımı - 25 Ekim 2023 (10.40-12.20)

Yönetim Sistemleri ile Akreditasyon Çalışmalarında Başarının Sırları - 27 Ekim 2023 (10.40-12.20)

Tüm katılımcıların seviyesi S2 seviyesidir.

Dokümantasyon Sisteminde Sürdürülebilirlik - 25 Ekim 2023 (15.40-17.00)

Out of Specification (OOS)-Spesifikasyon Dışı Durumlar Eğitimi - 26 Ekim 2023 (10.40-13.20)

Biyoinformatik İçin R Programlamaya Giriş Eğitimi - 26 Ekim 2023 (14.30-17.00)

ISO14644 Kısım 1: Hava Temizliğinin Partikül Konsantrasyonu Bakımından Sınıflandırılması - 27 Ekim 2023 (15.40-17.00)

Doktora, akademisyen, endüstri profesyonelleri seviyesi S3 seviyesidir.

HPLC Sisteminde GLP Yaklaşımı - 25 Ekim 2023 (13.20-15.00)

Yönetim Sistemleri ile Akreditasyon Çalışmalarında Başarının Sırları - 27 Ekim 2023 (13.20-15.00)

6. Eğitimlere Nasıl Başvurabilirim?

Ön kayıt ile başvuranlardan talep ettikleri eğitime uygun özelliklere sahip olanlar arasından 16 asil, 4 yedek kursiyer seçilir. Eğitim programı içinden en çok 2 tane eğitim için başvurabilir. Her kursiyerin tek bir kursa katılma hakkı vardır. Eğitimlere başvuru için bir ön kayıt süreci bulunmaktadır. Başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Eğitim içerikleri ve kayıt süreçlerine dair duyurulardan haberdar olmak  için Bioexpo SM hesaplarını takip edebilirsiniz.

Not: Kayıtlarımız sona ermiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimler Ücretsiz midir? Evet, OpenLab platformu tarafından sunulan eğitimler ücretsizdir.

Ön Kayıt Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? 18 Ekim 2023 tarihi ön kayıt için son başvuru tarihidir.

Eğitim Almaya Hak Kazananlar Listesi Ne Zaman Açıklanacak? 20 Ekim 2023 tarihinde eğitimi almaya hak kazananlarla temasa geçilerek bilgi verilecektir. Eğitim daveti kişiye özeldir, devredilemez ve satılamaz.

Sertifika Verilecek mi? Evet sertifika verilecektir.

Eğitimler Nerede ve Ne Kadar Sürecek? İstanbul Lütfi Kırdar Bioexpo Fuarı'nda gerçekleştirilecek olup eğitimler 2x40 dakika ve 3x40 dakika sürecektir.

İletişim:  etkinlik@bioexpo.com.tr/ 

 
3WTURK CMS v8.3.3